CO PŘIPRAVIT DÍTĚTI DO MŠ:

BAČKORKY, které si dítě bude umět samo nazout, tedy s tvrdou patou. Nevhodné jsou pantofle.

NÁHRADNÍ OBLEČENÍ - spodní prádlo, ponožky, punčocháče, tričko, tepláčky. Oblečení na ven.

V zimě kdy se nosí punčocháčky je vhodné přes ně do třídy dát děvčatům sukýnku, nebo zástěrku, chlapcům kraťásky. Ve třídách se topí, děti jsou neustále v pohybu a v punčochách s tepláky jim je teplo, potí se.

VŠE DĚTEM OZNAČTE A PODEPIŠTE, TAKÉ JIM OBLEČENÍ UKAŽTE I TO NÁHRADNÍ VE SKŘÍŇCE, ABY O NĚM VĚDĚLY, POZNALY SI HO.

VHODNĚ DĚTI OBLÉKEJTE I NA POBYT VENKU, SLEDUJTE POČASÍ A MYSLETE NA TO, ŽE TRÁVÍME VENKU PODLE POČASÍ AŽ DVĚ HODINY PODLE PODMÍNEK, NA PODZIM A V ZIMĚ NAPŘ. JEN HODINU I MÉNĚ. NĚKTERÉ DĚTI JSOU AKTIVNĚJŠÍ,  TY MENŠÍ UNAVENĚJŠÍ A TEDY SE MÉNĚ HÝBAJÍ, PROTO JE DOBŘE OBLEČTE.

NA ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU

vybíráme 200,- Kč - příspěvek na různé akce pořádané v průběhu roku, např. divadelní představení, koncert atd.

PŘED PRVNÍM VSTUPEM DO MŠ

Vyprávějte si s dítětem o školce, o hračkách, kamarádech, paní učitelce. Chystejte věci společně, vyberte oblíbenou hračku, kterou může dítě vzít s sebou.
NIKDY DÍTĚ ŠKOLKOU NESTRAŠTE, věta: "počkej tam tě naučí !" NENÍ NA MÍSTĚ A VRÁTÍ SE VÁM NAPŘ. V PODOBĚ PLÁČE

Nabízíme možnost ADAPTACE - pobyt ve školce s maminkou, tatínkem, s blízkou osobou, zvykání si na školku formou zkráceného pobytu např. příchod po svačince s maminkou, odchod před oběděm a postupné prodlužování pobytu, popřípadě po domluvě další dny zkouší maminka odejít na určitou dobu, navazovat na denní režim MŠ.

TRVEJTE NA SVÝCH ROZHODNTÍCH A DODRŽUJTE SLIBY, ptejte se a naslouchejte.

CO BY DÍTĚ MĚLO UMĚT?

Požívat WC - včas si říci
Používat lžíci, napít se z hrnečku, vydržet chvíli sedět
Obouvat se a zouvat bačkorky a boty (děti ml. tří let s dopomocí)
Umývat si ruce mýdlem, utřít se do ručníku
Naučte děti smrkat !!!

Mámo, táto...

1.Neměj strach, když se od tebe odloučím, a nemluv o tom přede mnou.

2. Nechej mne samostatně:

-jíst

-oblékat se

-pomoz mi až tehdy, je-li to třeba

-veď mě k pořádku

3. Do školky chodím za zábavou a hrou, ne za trest

4. Seznam mě s novým prostředím, kamarády a dospělými osobami v MŠ, nejdříve za tvé přítomnosti, později dle domluvy s paní učitelkou.

5. Jsem-li nemocný, patřím do postýlky.

6. Pomůže mi, když si přinesu z domova plyšového kamaráda.

7. Nenechávej mne ve školce jen nezbytně nutnou dobu, v práci také nejsi déle než 8 hodin.

8. Při odchodu do třídy se se mnou rozluč srdečně, ale krátce.

9. Je-li nějaký problém, upozorni paní učitelku.

10. Neklaď  na mne nepřiměřené požadavky, ubližuje mi to.

11. Máš-li čas a chu%t, pobuď se mnou při jakékoliv činnosti během dne.

12. K navození dobrých vztahů přispívá, najdeš-li čas a zůčastníš-li se se mnou všech aktivit nabízených školou.